سیمان شاهرود

شرکت سیمان شاهرود در سال ۱۳۶۳ و با سرمایه‌ای معادل یکصد و چهل میلیون ریال تاسیس و عملیات اجرایی ساخت فاز ۱ به ظرفیت تولید ۲۳۰۰ تن در روز در سال ۱۳۶۵ در مکنطقه پهن دره در ۱۲ کیلومتری شاهرود آغاز گردید و در سال ۱۳۷۷ به بهره برداری رسید.ظرفیت فاز ۱ با تغییرات صورت گرفته در برخی از تجهیزات تولیدی در سال ۱۳۸۳ تا ۲۵۰۰ تن در روز افزایش داده شده. عملیات اجرایی طرح توسعه سیمان شاهرود با ظرفیت ۳۳۰۰ تن از سال ۱۳۸۴ آغاز و در سال ۱۳۸۷ به صورت رسمی به بهره برداری رسیده است.

ارتفاع محل احداث کارخانه سیمان شاهرود از سطح دریا ۱۵۷۰ متر و میزان بارندگی در منطقه مذکور ۲۰۲ میلیمتر در سال است. درجه حرارت بین ۴۳+ و ۱۸- درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی ۵۰% است.

شرکت سیمان شاهرود با دو خط تولید به ظرفیت ۱،۸۰۰،۰۰۰ تن در سال، مصمم است ضمن تلاش جهت حفظ مشتریان وفادار کنونی و حضور تعیین کننده در بازارهای داخلی و خارجی با ایجاد برند محصول، تنوع در ارائه انواع سیمان، ارتقا کیفیت و تداوم بر بهبود آن و با آگاهی از عوامل کلیدی موفقیت و تحلیل ساختار و رقابت در این عرصه با اطلاع از قدرت مشتریان، رقبا، تامین کنندگان و تازه واردین به صنعت، این ماموریت را به سرانجام مقصود هدایت نماید.

سیمان به عنوان خمیر مایه توسعه، همواره مورد توجه کشورها بوده، به گونه‌ای که طی سال‌های اخیر، احداث کارخانجات جدید و افزایش ظرفیت واحدهای موجود مورد توجه دولت‌ها بوده و با رشد چشمگیر حادث شده، پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۰، تولید سیمان در کل کشور به حدود صد میلیون تن در سال برسد.

 

تاریخ اجرا : مهر 1395
محل اجرا : سایت راست چین
ارزش پروژه : 599 میلیون تومان
سایت شرکت سرمایه گذار : shahroudcement.com